Přeskočit na obsah

Recyklované plasty

Trvalost a recyklace: Základy našeho přístupu k ochraně životního prostředí

Jako výrobce kvalitního městského mobiliáře se PROCITY® dlouhodobě zavazuje k ochraně životního prostředí. Jedná se o vývoj a výrobu vybavení městským mobiliářem a o jejich balení a transportVýběr surovin našich produktů městského mobiliáře je tedy zásadní. Po oceli, hliníku a dřevě se naše řada městského mobiliáře v roce 2021 obohacuje o novou surovinu: Recyklovaný plast.

Tato skutečně ekologická volba je výsledkem procesu eko-designu, který jsme zvolili mimo jiné pro vývoj městského mobiliáře Silaos®. Při vývoji této novátorské řady pracovali totiž naší vývojáři již od začátku na 2 hlavních aspektech

  1. Dlouhodobá výdrž a odolnost klimatickým podmínkám v rámci intenzivního použití městského mobiliáře ve venkovních prostorech 
  2. Šetrnost k životnímu prostředí produktů během celého jejich životního cyklu.

Je samozřejmostí, že byly pečlivě zohledněny i jiné aspekty dle použití a umístění produktu ve městě. Týká se to zejména funkčnosti, ergonomie, pohodlí uživatelů, a také stylu a estetiky pro harmonickou integraci do města, nebo do krajiny. 

V příkladu výše je lavice nebo sedačka Silaos® perfektním příkladem tohoto ekologického konceptu, jelikož může být její výjimečná struktura vybavena různými typy podkladu z oceli, dřeva a recyklovaného plastu. V případě latěk z recyklované oceli je použita výztuž z galvanizované oceli, ta zaručuje vysokou odolnost a stabilitu podkladu a omezuje riziko deformace. 
 

 

Jaké recyklované plasty používáme? 

Materiál pochází z recyklace domácího a průmyslového plastového odpadu a jevyšší kvalitya skutečně ekologický. 
 
 

Recyklace 
plastu a 
technologie 
ekologické 
transformace

Je totiž pravda, že náš partner, dodavatel z řetězce recyklace plastů, zaručuje kvalitativní třídění recyklovatelných „starých plastů“, zejména přes sběr ze „žlutých“ kontejnerů tříděného odpadu. Všechny plasty nejsou totiž recyklovatelné, jako například PVC, které vylučuje při spalování dioxin. Zato HDPE (polyetylén s vysokou hustotou) a LDPE (polyetylén s nízkou hustotou) se velice dobře recyklují a intenzivně je používáme. 
Navíc, technologie transformace použitých plastových obalů na aglomerát a na pelety a následná výroba hotových kusů přes kompresi, lisování a vstřikování umožňuje výrobu bez znečišťujících emisí a bez impregnací. Velice důležitá poznámka. Tento průmyslový proces šetření použitých plastů je bez následků na vodu. 

 

Značka kvality 
a záruka 
5 let 

 

Značka „Modrý Anděl“ byla přidělena našemu partnerovi pro recyklaci plastů. Tato značka německého původu je přidělována malým a středním průmyslovým a neprůmyslovým firmám, které snižují negativní vliv své výroby na životní prostředí, a v tomto případě udržují stejnou úroveň kvality a bezpečnosti, jako v případě nového plastu. Toto odpovídá našim kvalitativním požadavkům, předpisy k této certifikaci jsou totiž velice přísné. 
Náš městský mobiliář z recyklovaného plastu je tedy zaručeně dodán bez závad materiálu a je poskytovaná5 letá záruka při standardním použití (pozn.: nátěr není součástí záruky). 

 

 
 
 

 

Městský mobiliář z recyklovaného plastu: Jaké jsou výhody? 

Poskytnout druhý život plastovému odpadu recyklací při výrobě laviček, lenošek, piknikových sestav a odpadkových košů pro komunální odpad atd. přináší řadu výhod pro vaše urbanistické projekty: 

 

Velmi vysoká odolnost 

Recyklovaný plast je ideální pro infrastruktury veřejného prostoru, poskytuje vysokou odolnost „agresivnímu“ prostředí, dešti, krupobití, mrazu a sněhu. Jedná se například o horské rekreační prostranství měst umístěných v horských oblastech nebo městská prostranství ve slaném přímořském prostředí. 

Kromě odolnosti času a povětrnostním podmínkám je městský mobiliář z recyklovaného plastu obzvlášť odolný. Vzdoruje vůči nárazům a dokonce i vandalismu, sprejování se dá snadno odstranit. 
Jeho hydrofobní povrch zabraňuje absorpci vody, schne tedy rychle, což zaručuje větší pohodlí uživatelům.

Značný zdroj úspor  

Produkt má dlouhou životnost a jeho údržba a servisování vycházejí levně. 
Další ekonomickou výhodou je logistika našeho městského mobiliáře a lavic z recyklovaného plastu. Díly jsou vám dodány ploše složené, menší objem pak znamená úspory při přepravě. 

Malý vliv na životní prostředí 

Plasty - kromě PVC - pocházející z průmyslového a domácího odpadu se mohou recyklovat donekonečna. Princip cirkulární ekonomiky u této recyklovatelné suroviny umožňuje tedy zredukovat dopad na životní prostředí během výroby městského mobiliáře z recyklovaného plastu a během realizace městských a krajinných vybavení. 

 
 
Objevte tedy našinovou sérii městského mobiliáře Silaos z recyklovaného plastu. A neváhejte nás kontaktovat pro získání informací o našich nových výrobcích od našich designerů, zařazení do prodeje je plánované během roku 2021. 

En poursuivant la navigation sur le site, vous acceptez le dépôt de cookies et autres tags pour vous proposer des services et offres adaptés, des fonctions de partage vers les réseaux sociaux, permettre la personnalisation du contenu du site et analyser l’audience du site internet. Aucunes informations ne sera partagée avec des partenaires de Procity. Pour plus d’informations et paramétrer le dépôt des cookies, cliquez ici. Vous pouvez également consulter notre politique de confidentialité en consultant cette page.